Asistentka Wera

Vaša virtuálna asistentka

Získajte späť rovnováhu medzi prácou a svojím životom

Nie je veľa vecí, ktoré si vyberú svoju daň z vášho života rýchlejšie ako vedenie malého podniku. A keď sa váš podnik ešte len rozbieha a rozprestiera svoje krídla na oblohe tvrdej konkurencie, pomaly začínate zisťovať, že jednoducho nemáte dostatok hodín na jeden deň. Keď ste začínali, netušili ste, že svoje dni strávite žonglovaním medzi podnikateľskými povinnosťami, administratívnymi záležitosťami a vybavovaním.

Virtuálny asistent môže pomôcť majiteľom malých podnikov znovu získať rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom

Ak postupne zisťujete, že sa snažíte pokročiť vo svojom podnikaní a pritom ste v jednom kolotoči, možno je čas zvážiť najať virtuálneho asistenta. E-maily, fakturácie, účtovníctvo, sociálne médiá a iné pracovné povinnosti môžu skrátiť váš čas, ktoré by ste chceli stráviť so svojou rodinou alebo sa venovať koníčkom. Nemusí to tak byť, všakže.

Virtuálni asistenti môžu pomôcť majiteľom malých firiem uvoľniť čas pre ich podnikanie a pre seba a najať si jedného asistenta nie je ani zďaleka také ťažké, ako by sa mohlo zdať.

Nový zamestnanec vs. virtuálny asistent

Buďme úprimní. Prijatie zamestnanca na plný úväzok, kvalitného zamestnanca s dlhoročnými skúsenosťami a skvelými zručnosťami, je drahé. Ak vaša malá firma nepotrebuje zamestnanca na plný úväzok alebo ak ďalší zamestnanec nie je vo vašom rozpočte, virtuálny asistent je ideálnym riešením. Platíte len za čas, počas ktorého využívate služby svojho asistenta. Dôležitý je aj fakt, že ak by ste sa aj rozhodli pre zamestnanca na plný úväzok na pozícii asistentka, je dosť malá šanca, že by zvládala zároveň aj spravovanie sociálnych sietí, grafické práce, prípadne by vám vytvorila webovú stránku.

Nemusíte tráviť čas ani procesom prijímania, nahlasovania nových zamestnancov podľa legislatívy. O celý proces sa stará poskytovateľ týchto služieb. Jediné, čo musíte urobiť, je odvážiť sa a rozhodnúť sa, že budete využívať služby virtuálneho asistenta.

Aké povinnosti sú bežne zverené virtuálnym asistentom?

Virtuálnemu asistentovi môžete priradiť akúkoľvek úlohu – je to len na vás! Správa sociálnych médií, odpovedanie na telefonáty, prieskum trhu, organizovanie ciest, plánovanie stretnutí, príprava firemných materiálov, vytvorenie webu pre vašu rozrastajúcu sa firmu… neexistuje žiadny limit na to, ako vám virtuálny asistent môže pomôcť ušetriť čas.

Nechajte svojho virtuálneho asistenta posunúť váš marketing na vyššiu úroveň

Marketing je často jednou z prvých úloh, ktoré sa zanedbávajú, keď sa niečo stane. Ak boli vaše marketingové snahy nevýrazné, nechajte to na virtuálneho asistenta. Napríklad, ak naozaj chcete urobiť direct mailovú kampaň, nechajte svojho virtuálneho asistenta, aby sa realizoval. Je to určite lepšie ako prinútiť svoje deti, aby pomohli 😊

Správa sociálnych médií je ďalšou skvelou úlohou virtuálneho asistenta. Viete, že byť na sociálnych sieťach je užitočné pre rozvoj vášho podnikania, ale kto má dnes čas sa pravidelne a efektívne venovať tejto oblasti? Váš virtuálny asistent určite áno.

Online marketing a správa sociálnych sietí je jednou z najčastejších úloh, ktoré podnikatelia radi zveria virtuálnym asistentom.

Ak delegujete určité povinnosti dôveryhodnému virtuálnemu asistentovi, určite získate dostatok času na užívanie si života mimo práce

Keď už nebudete musieť zvládať určité rutinné úlohy a povinnosť, ktoré sú spojené s podnikaním, získate opäť prístup k drahocennému času počas celého týždňa. A voľné víkendy. Využite tento získaný čas na rozvoj podnikania alebo stretnutia s klientmi a zakončite deň s pocitom, že ste úspešný. Keď sa budete cítiť spokojne, budete oveľa ochotnejší odísť od počítača počas večerov a víkendov. Nie je pravda, že čím človek viac pracuje, tým je efektívnejší. Posledné výskumy naznačujú, že kľúč k efektivite predstavuje vyváženosť práce a odpočinku. Cielene si takéto chvíle odpočinku naplánujte aj s podrobným programom. Chvíle odpočinku spolu s rodinou možno krásne skĺbiť. Urobíte tak radosť nielen im, ale aj sebe.

Získajte späť rovnováhu medzi prácou a svojím životom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť na začiatok